מי אני

נעים להכיר,
שמי הדס רון גל, נשואה ואם לשלושה בנים.

במשך שנות עבודתי כפסיכולוגית, למדתי לראות, כי השינוי הניכר בחייהם של הילדים, מתרחש כאשר ההורים פועלים להיטיב את הורותם. בנוסף לכך, נוכחתי לדעת כי לצד התפקיד המשמעותי של ההורים כמגדלי ילדיהם, ההורות, מהווה חלק מרכזי בזהותם ומציפה את הרגשות, החיוביים (כנחת, אושר, אהבה וסיפוק) והשליליים (ככעס, אשמה, בושה וחרדה), ביתר שאת.
על כן, ההורים זקוקים למקום חם, מכיל ומטיב, בכדי לחשוב עליהם, על הורותם, ועל ילדיהם.
במסגרת של קשר טיפולי המכיל אמפתיה, הכלה, חמלה, ואתגור, הורים יכולים להיטיב את הורותם ולהגיע לרווחה נפשית גבוהה יותר, וכך לקדם גם את איכות חייהם של ילדיהם.
המפגשים עשויים לכלול טיפול הורי, ייעוץ ו/או הדרכה להורים. בעת הצורך, אני מטפלת גם בילדים.
אופן ההתערבות נקבע בהתאם לצורך ההורים והילד, תוך שיקול והבנה מקצועית אותם אני מביאה אל החדר.

מתוך מקום זה, אני פועלת כמובילה שותפה בפורום אמפטיה, הפורום הפסיכולוגי לטיפול וייעוץ להורים, לצד ד"ר דרור אורן. הפורום הינו הגוף המוביל בתחום לקידום הרווחה הנפשית של ההורים, וגם, של הילדים, בישראל. הוא פועל בברכת משרד הבריאות והינו ארגון חבר בקואליציית הארגונים האזרחית למען הפסיכולוגיה הציבורית.

בתחום ההורות והתפתחות הילד,
אני מרצה ומנחת סדנאות והשתלמויות במקומות המובילים בתחום. קהל היעד הוא פסיכולוגים ומטפלים, אנשי מקצוע והורים. השתתפתי בתוכניות, השתלמויות והרצאות בשירותי בריאות הנפש, ארגונים ומוסדות אקדמאיים, כדוגמת אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת אריאל, מכללת רמת גן, שירותים פסיכולוגיים חינוכיים, ועוד.
ריכזתי מאז ייסודה ובמשך שלושה מחזורים עד כה -את השתלמות משרד הבריאות – המרכז להכשרת פסיכולוגים באוניברסיטת אריאל- בנושא עבודה טיפולית עם הורים: תפיסות, עקרונות וגישות להערכה וטיפול. הריכוז ביצירה משותפת עם ד"ר דרור אורן וגב' רונית ברימן.

הובלה והנחיה במסגרת פורום אמפטיה. הפורום מקדם את תחום הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה של ההורות, מפתח את עבודת אנשי המקצוע ומציע למטפלים את התכנית המקיפה לטיפול הורי אינטרגטיבי, וכן השתלמויות בתחום. התכניות נעות בין רבדים של תיאוריה, חוויה ופרקטיקה ומנחים בהם מיטב מובילי התחום בישראל.

השכלה
פסיכולוגית חינוכית מומחית (מ.ר. 27-116625, מ.מ 27-34383).
בעלת רקע תיאורטי וקליני במגוון שיטות ומודלים, בעולם העבודה טיפולית עם הורים, טיפול בילדים, אבחון והתערבות מערכתית.
תואר ב.א בפסיכולוגיה, אונ' בר אילן (2007). סיום בהצטיינות.
תואר מ.א פסיכולוגיה שיקומית קלינית אונ' בר אילן (2010). סיום בהצטיינות
מאמנת מוסמכת (או"פ, 2008).

השתלמות מקצועית במסגרת המדרשה הארצית ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית: טיפול על-פי וויניקוט וקוהוט, טיפול נרטיבי, פסיכולוגיה דחופה, פסיכולוגיה התפתחותית, עבודה פסיכולוגית במערכת החינוך, פסיכודיאגנוסטיקה כולל קורסים מתקדמים באבחנת ליקויי למידה, קשב וריכוז. במסגרת השירות הפסיכולוגי החינוכי: קונסולטציה, עבודה עם הורים, עבודה קבוצתית בכיתה המקדמת.
תכנית פנד"ה – פה נלמד דרכי התמודדות, במסגרת המרכז הישראלי לפסיכוטראומה. השתלמות בהדרכת הורים בגישת המנהיגות ההורית- חיים עמית, הסמכות ההורית החדשה – גישתו של פרופ' חיים עומר.

התמחות במסגרת השירות הפסיכולוגי חינוכי, עיריית ירושלים. באבחון וטיפול בהורים, בילדים הלומדים בגני ילדים ובבית הספר וכן ילדים הלומדים בחינוך המיוחד, ובסביבתם. (לרבות תלמידי כיתות רגשיות, כיתות לקויי למידה וכיתות תקשורת). כמו כן ניהלתי גן תקשורת במסגרת העמותה לילדים בסיכון, במשך שלוש שנים. העבודה כללה ניהול משותף של צוות חינוכי ופארא-רפואי, הדרכת מטפלים ועבודה טיפולית עם הורים.

הקליניקה להורים וילדים:
רעננה,כוכב יאיר ואון ליין​